Gdańsk

fontanna neptunaWybierając nocleg w naszym hotelu zyskują Państwo gwarancję zakwaterowania w atrakcyjnej lokalizacji. Hotel Celestin Residence położony jest na gdańskiej starówce, 150 metrów od Motławy. Gdańsk, jako jedno z najstarszych miast Polski o bogatej, ponad tysiącletniej historii, obfituje w atrakcje turystyczne i zachwyca zabytkową architekturą. Na samym Starym Mieście zobaczyć można najpiękniejsze budowle miasta, takie jak Dwór Artusa, Żuraw nad Motławą czy Fontanna Neptuna. W sercu starówki wznosi się Bazylika Mariacka, największa średniowieczna świątynia w Europie wybudowana z cegły, której budowa trwała 150 lat. Pasjonaci historii z pewnością będą chcieli także zobaczyć Westerplatte, Twierdzę Wisłoujście, Stocznię Gdańską i XIX-wieczną latarnię morską przekształconą w muzeum. Warto również wspomnieć, że Gdańsk posiada własną „krzywą wieżę” – budynek, umiejscowiony na rogu ulic Lawendowej i Świętojańskiej, który odchyla się od pionu o około pół metra.

Jedną z najważniejszych atrakcji Gdańska jest Jarmark św. Dominika, który organizowany jest w sierpniu. Co roku imprezę tę odwiedza ok. 1,5 mln osób. Gdańsk jest także powiązany z festiwalem Promenada Gwiazd organizowanym w Międzyzdrojach – na dziedzińcu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej znajduje się aleja nazwana Bursztynową Promenadą Gwiazd, a na niej pomnik składający się ze 108 odciśniętych w brązie dłoni artystów uhonorowanych podczas festiwalu.

Ponadto Gdańsk szczyci się mianem jednego z najbardziej zielonych miast Polski – nie tylko dzięki parkowi krajobrazowemu, przepięknym lasom i pomnikom przyrody, ale również dzięki największemu ZOO w Polsce, położonemu w Gdańsku Oliwie.